Dlaczego warto wybrać meble z drewna litego?

Meble drewniane przez wielu postrzegane są jako synonim klasycznej elegancji, kojarzą się z trwałością i solidnością — odpowiednio konserwowane będą nam służyć latami, trudno się więc dziwić, że coraz większa ilość ludzi sięga właśnie po tego typu produkty, i to, mimo że są one kilkakrotnie droższe od mebli wykonanych z bardzo popularnych płyt meblowych.

Korzyści wynikające z posiadania mebli z drewna litego

Mna uszkodzenia mechaniczne, szczególnie polecane są te wykonane z dębu, które doskonale nadają się m. in. na regały w domowej biblioteczce. Decydując się na meble drewniane, możemy mieć pewność, że regał na książki nie wygnie się nieestetycznie, jak ma to często miejsce w przypadku mebli wykonanych z płyt pilśniowych.

Meble drewniane są jednak nie tylko bardzo wytrzymałe, są również bardzo łatwe w konserwacji, co sprawdza się np. w jadalni oraz w pomieszczeniach zajmowanych przez dzieci — drobne uszkodzenia nie stanowią w przypadku mebli drewnianych żadnego problemu, wystarczy lekkie przeszlifowanie, pomalowanie i mebel wygląda jak nowy, czego nie można niestety powiedzieć o meblach wykonanych z płyt, gdzie uszkodzenie może się równać nawet z koniecznością całkowitej jego wymiany.

O tym, że meble drewniane wyglądają niezwykle elegancko, nie trzeba chyba nikogo przekonywać, znakomicie nadają się one zarówno do wnętrz w stylu rustykalnym, jak i tych nowoczesnych, gdzie z powodzeniem mogą być zestawiane z bardzo modnymi w ostatnich sezonach metalowymi elementami — bez względu na to, jaki styl nam odpowiada, drewno doskonale odnajduje się w znaczącej większości różnych aranżacji.

Tego nie lubią meble drewniane

Meble z drewna litego nie lubią przede wszystkim wilgoci, stąd nie należy ich stawiać w miejscach, w których mogłyby być na nią szczególnie narażone. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest ich konserwacja i odpowiednia pielęgnacja, która nie jest uciążliwa, wymaga jednak pewnej systematyczności — w tym celu najlepiej sprawdzają się środki, które zawierają w swoim składzie wosk pszczeli, zapewniający meblom drewnianym jeszcze większą trwałość i wytrzymałość.

Meble drewniane to znakomity wybór dla osób ceniących sobie klasyczne i trwałe rozwiązania, mnogość dostępnych na rynku pomysłów na ich aranżację sprawia, że każdy znajdzie dla nich miejsce w swoim domu lub mieszkaniu.

Post Author: admin

1 thought on “Dlaczego warto wybrać meble z drewna litego?

    Mr WordPress

    (Czerwiec 18, 2010 - 8:51 pm)

    Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post's comments. There you will have the option to edit or delete them.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *